SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Ürün Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu
 • 1. TARAFLAR
  • 1.1. MPX

   Firma Ünvanı : MPX İletişim ve Servis Limited Şirketi

   Adresi : Merkez Mah. Ayazma Cad. No: 21 NEF 11 D Blok D:1

   Kağıthane/İstanbul

   Mersis Numarası : 6963-3371-8467-7448

   Telefon Numarası : 0212 332 21 70

   Faks Numarası : 0212 332 21 77

   Elektronik Posta : müsterihizmetleri@elektromanya.com


  • 1.2. MÜŞTERİ
  • Üye No :

   Adı :

   Soyadı :

   T.C. Kimlik No :

   Adresi :

   Cep Telefon Numarası :

   Ev Telefonu :

   İş Telefonu :

   Elektronik Posta :

   Teslim Alacak Kişi :

   Teslimat Adresi :

   1.3 Ürünün Özellikleri

   Cihaz’ ın Marka ve Modeli Cihaz’ ın Teknik Özellikleri Cihaz’ ın Özrü Cihaz’ ın Bedeli (Adet)

Bu doküman (Gizlilik Politikamızla birlikte) www.elektromanya.com/gizlilik , Web Sitesi Kullanımı Koşulları www.elektromanya.com/kullanim-sartlari ve Web Sitesi Kullanım Politikası www.elektromanya.com/kullanim-politikasi , sizlere hakkımızda bilgi verir ve web sitemizde (sitemiz ) listelenen ürünleri (Ürünler) tarafınıza satışımıza dair hukuki şartları belirler.

Bu Şartlar, Ürünlerin tarafınıza satışına yönelik olarak aramızda akdedilecek sözleşmeye (Sözleşme) uygulanacaktır. Lütfen sitemizde yer alan Ürünlerin siparişini vermeden önce bu Şartları dikkatle okuyunuz ve anladığınızdan emin olunuz. Bir sipariş vermeden önce, tarafınızdan bu Şartları okuyup kabul etmeniz istenmektedir. Bu Şartları kabul etmediğiniz takdirde, sitemizden Ürün siparişi veremezsiniz.

İlerde kullanıma yönelik olarak, bu Şartların bir kopyasını almalı veya bilgisayarınıza kaydetmelisiniz.

Bu Şartlarda, Madde 8’de belirtiği şekilde muhtelif zamanlarda değişiklik yapmaktayız. Ürün siparişi vermek istediğinizde, bu sürede uygulanacak şartları anladığınızdan emin olmak için bu Şartları kontrol ediniz.

Bu Şartlar ve aramızdaki Sözleşmeler sadece Türkçe olarak hazırlanacaktır.

1. HAKKIMIZDAKİ BİLGİLER

1.1 www.elektromanya.com olan web sitemizi işletmekteyiz. Türkiye’de 6963-3371-8467-7448 MERSİS numarası ile kayıtlı olan ve Merkez Mah. Ayazma Cad. No: 21 NEF 11 D Blok D:1 Kağıthane/İstanbul kayıtlı adresinde faaliyet gösteren bir şirketiz MPX İletişim ve Servis Limited Şirketi. Vergi numaramız: Kağıthane Vergi Dairesi 1870618468.

1.2 Tüketiciyseniz tarafımızla irtibata geçilmesi :

(a) Madde 9’da belirtildiği şekilde hukuki hakkınızı kullanarak bir Sözleşmeyi iptal etmek için, yapmanız gereken tek şey, iptal kararı verdiğinizi tarafımıza bildirmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, bu Şartların en kolay yolu, bu Sözleşme’nin ekinde yer alan iptal formunu doldurmaktır. Web sitesi iptal formu linki sitede yer almaktadır. Bu yöntemi kullandığınız takdirde, iptal talebinizi aldığımıza dair tarafınıza bilgilendirme yapacağız. musterihizmetleri@elektromanya.com adresi üzerinden tarafımıza mail atabilir veya 0 850 2116040 numarasından Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilir veya Merkez Mah. Ayazma Cad. No: 21 NEF 11 D Blok D:1 Kağıthane/İstanbul adresine posta gönderebilirsiniz. Tarafımıza mail atarken veya yazışma yaparken, belirleyebilmemiz için siparişinizin detaylarını belirtiniz. İptal bildirimini tarafımıza e posta veya posta yoluyla gönderdiğiniz takdirde, iptaliniz, e-posta veya postanızın tarafımıza gönderildiği tarihten itibaren geçerli olacaktır.

(b) Şikayetleriniz dahil diğer bir nedenle bize ulaşmak istediğiniz takdirde,.

(c) Tarafınızla irtibata geçmemiz veya yazılı olarak tarafınıza bildirimde bulunmamız gerektiği takdirde, e-posta yoluyla veya siparişinizde tarafımıza bildirdiğiniz adrese ön ödemeli posta ile bildirimde bulunabiliriz.

1.3 Şirket statüsündeyseniz tarafımıza ulaşılması. 0 850 2116040 müşteri hizmetlerini arayarak veya tarafımıza musterihizmetleri@elektromanya.com adresinden e-posta göndererek tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

2. ÜRÜNLERİMİZ

2.1 Sitemizdeki Ürünlerin görselleri, sadece emsal göstermek amacını taşımaktadır. Renkleri doğru şekilde göstermek için her türlü çabayı sarf etmemize rağmen, bilgisayarınızın, Ürünlerin renklerini doğru olarak yansıtacağı konusunda garanti veremeyiz. Ürünleriniz bu görsellerden biraz daha farklılık gösterebilir.

2.2 Ürünlerin ambalajı, sitemizdeki görsellerden daha farklı olabilir.

2.3 Aksi belirtilmedikçe, Ürünler, olduğu gibi, satılacaktır ve Ürünlerin yeni olmayabileceğini ve makyajlanmış ve/veya ikinci el olabileceğini kabul etmektesiniz.

2.4 Ürünleri, değişiklikler yaparak tedarik etmeye veya benzer özellikteki ürünlerle ikame etmeye yetkimiz bulunmaktadır. Ürünler üzerindeki kullanım kaynağı veya menşeine ait işaretleri veya diğer etiketleme ve/veya ambalajları tarafınızca değiştirilmeyecek, gizlenmeyecek veya başka surette çıkartılmayacak veya başka surette müdahale edilmeyecektir. Ürün ambalajı üzerinde düzgün bir şekilde işaretleme yapıldığı takdirde, yeni olarak üretilen Ürünler, yeni ekipman standartlarına göre denetlenen geri alma planlarından garanti kapsamında elektronik alt grupları içerebilir. Hükümet alımlarına uygulanacak kanun, kaide, yönetmelik veya hükümleri yerine getirmek üzere Ürünlere veya Hizmetlere ilişkin ek beyanlarda bulunmamaktayız ve açık veya zımni diğer tüm garantiler kanun tarafından izin verildiği ölçüde hariç tutulmaktadır.

2.5 Ürünü yeniden satma maksadı taşıyan bir iş çerçevesinde alım yapıyorsanız, tek başınıza siz ürünlerin satın alınması, pazarlanması ve satışına ilişkin gereli tüm izinler, onaylar ve lisansları almaktan sorumlu olacaksınız.

2.6 Biz veya tedarikçilerimiz veya üçüncü şahıslar, türev işler hazırlama ve duruma göre mülkiyeti tarafımıza veya üçüncü şahıs bir lisans verene ait olan kopya dağıtma hakkı dahil ancak sınırlı olmaksızın yazılım, aygıt yazılımı ve bilgisayar programları veya Ürünlerde kayıtlı veriler (“Yazılım”) üzerinde bazı haklara sahibiz. Ürünler, üçüncü şahısların haklarına tabi olarak satışa sunulmaktadır. Yazılımımızdan iş türetmeye, hazırlamaya, kopya almaya veya dağıtmaya yetkili değilsiniz. Tarafınıza bir Brightstar Yazılım Lisansı Sözleşmesi sunulduğu takdirde, söz konusu sözleşme bu Sözleşme ayrılmaz bir parçası olarak referans yoluyla bu dokümana dayanılarak oluşturulur.

3. HİZMETLER

3.1 Sipariş, tarafımızca sunulacak hizmetlerden oluştuğu takdirde;

(a) Siparişe göre tüm açılardan Alıcı’ya Hizmetleri sunmak için makul çaba göstereceğiz ve hizmetler bu makul ilgi ve yeteneklerle sunulacaktır.

(b) Hizmetlerde, geçerli kanunlara veya güvenlik gerekliliklerine uygun hareket etmek için gerekli olan veya Hizmetlerin yapısını veya kalitesini önemli derecede etkilemeyecek değişiklikleri yapma hakkına sahip olacağız, ve bu tür durumlarda tarafınızı bilgilendireceğiz.

4. SİTEMİZİN KULLANIMI

Sitemizin tarafınızdan kullanımı, Web Sitesi Kullanım Şartları www.elektromanya.com/kullanim-sartlari ve Web Sitesi Geçerli Kullanım Politikası www.elektromanya.com/kullanim-politikasi ‘na tabi olacaktır. Tabi olacağınız önemli şartları içerdiğinden lütfen bu Dokümanı okuyacak vakit ayırınız.

5. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ

Kişisel Bilgilerinizi sadece Gizlilik Politikası www.elektromanya.com/kullanim-politikasi çerçevesinde kullanıyoruz. Tabi olacağınız önemli şartları içerdiğinden lütfen GizlilikPolitikamızı okuyacak vakit ayırınız.

6. SÖZLEŞME

6.1 Bir tüketiciyseniz, en az 18 yaşındaysanız Ürünleri satın alabilirsiniz.

6.2 Tüketici değilseniz, Ürünleri Satın almak için sitemizi kullanırken adına hareket ettiğiniz kişiyi bağlayacak yetkiniz olduğunu teyit etmelisiniz.

6.3 Bu Sözleşme ve bu Sözleşme’de açıkça belirtilen herhangi bir belge, tarafınızla aramızdaki sözleşmenin bütününü teşkil edecek ve bu konuda daha önceden aramızda yapılmış olan her türlü yazılı veya sözlü sözleşme, taahhüt, teminat, garanti, beyan ve mutabakatı geçersiz kılacaktır. Bu şartlara ek olarak, bir Brightstar distribütörüyseniz, Brightstar’ın Distribütör Tayin Belgesi veya distribütörlük sözleşmesi ve mevcut Distribütörlük Kılavuzu (uygun olduğu takdirde) da uygulanacaktır.

6.4 İşbu Sözleşmenin akdedilmesinde, Bu Sözleşme’de veya bu şartlarda açıkça atıfta bulunan bir belgede belirtilmemiş olan herhangi bir beyan, taahhüt, garanti veya teminata (bilmeyerek veya yanlışlıkla yapılmış olması fark etmeksizin) itimat etmediğiniz tarafınızca kabul edilmektedir.

6.5 Hiçbir tarafın bu Sözleşmede yer alan herhangi bir beyana dayalı bilmeyerek veya ihmal yoluyla yapılmış bir yanlış beyan veya yanıltıcı beyana yönelik herhangi bir beyanda bulunulmayacağı tarafınızca ve tarafımızca kabul edilmektedir.

7. ARAMIZDAKİ SÖZLEŞME NASIL KURULMAKTADIR

7.1 Alışveriş sayfalarımız, tarafımıza sipariş verirken atacağınız adımlar konusunda size rehberlik edecektir. Sipariş süreci, tarafımıza sipariş vermeden süreci kontrol etmenize ve varsa hataları düzeltmenize yardımcı olacaktır. Lütfen okumak için zaman ayırınız ve sipariş sürecinin her bir sayfasındaki siparişleri kontrol ediniz.

7.2 Bir sipariş verdiğinizde, siparişiniz aldığımızı teyit eden bir e-posta alacaksınız. Ancak, bunun siparişinizin kabul edildiği anlamına gelmediğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Siparişinizi onayladığımıza dair bilgiler Madde 7.3’te tanımlandığı şekilde tarafınıza gönderilecektir.

7.3 Siparişinizin onaylandığını, tarafınıza sevkiyatının yapıldığını teyit eden (Gönderi Teyidi) bir e-posta göndererek teyit edeceğiz. Aramızdaki Sözleşme, sadece tarafınıza Gönderi Teyidi gönderdiğimizde veya ürünleri tarafınızda gönderdiğimizde kurulmuş olacaktır.

7.4 Tarafınızı bir Ürün tedarik edemediğimiz takdirde, örneğin, ilgili Ürün stokta yoksa veya bir daha stoka girmeyecekse veya talep ettiğiniz teslim tarihini karşılayamıyorsak veya Madde 12.5’te belirtildiği üzere sitemizde bir fiyat hatası oluştuysa, tarafınıza bu konuda e-posta ile bilgi vereceğiz ve siparişinizi işleme almayacağız. Ürünlerin ödemesini yaptıysanız, mümkün olan en kısa sürede tarafınızdan tahsil edilen gönderim bedelleri dahil tam tutarı tarafınıza iade edeceğiz.

7.5 Tarafınıza verdiğimiz fiyat bir teklif teşkil etmemektedir, ve sadece düzenlendiği tarih itibariyle 20 iş günü boyunca geçerlidir.

8. BU SÖZLEŞME’DE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKIMIZ

8.1 Bu Sözleşme’yi muhtelif zamanlarda tadil etmekteyiz.

8.2 Tarafımıza verdiğiniz her siparişte, siparişiniz esnasında geçerli olan hükümler sizle aramızdaki Sözleşme’ye uygulanacaktır.

8.3 Siparişinize uygulanan bu hükümleri, aşağıdaki koşulları yansıtması için revize edebiliriz:

(a) İlgili Kanun ve yönetmeliklerde yapılan değişiklikleri yansıtmak; ve

(b) Sitemizdeki bir hata veya yanlışlığı düzeltmek.

9. İADE VE PARA İADESİ HAKKI

Tüketiciyseniz sadece 9.1’den 9.9’a kadar olan Maddeler

9.1 Türkiye’de yerleşik bir tüketiciyseniz, aşağıda Madde 9.3’te belirtilen süre içinde, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde bir Sözleşme’yi iptal etme hakkına sahipsiniz Bu da, ilgili süre içinde, kararınızı değiştirirseniz veya başka bir nedenle, bir Ürünü almak veya tutmak istemediğinize karar verdiğiniz takdirde, Sözleşmeyi iptal etmek ve para iadesi almak için tarafımızı bilgilendirebilirsiniz.

9.2 Ancak, bu iptal hakkı, aşağıdakilere uygulanmaz:

a. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

f. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

g. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

h. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

i. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

j. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

9.3 Bir Sözleşmeyi iptal etmeye ilişkin yasal hak, aramızdaki Sözleşme’nin kurulmuş olduğu tarihten (siparişinizi kabul ettiğimiz tarih) itibaren başlamaktadır. Sonrasında Sözleşme’yi iptal etme son tarihi, aşağıdaki tabloda belirtildiği üzere, ne sipariş ettiğinize ve nasıl teslim edildiğine bağlıdır:

Sözleşmeniz

İptal Süresi Sonu

Sözleşmeniz sadece tek bir Ürüne (ayrı günlerde parti parti teslim edilmemiş olan) yöneliktir

Son iptal tarihi, Ürünü aldığınız günden sonraki 14. Günün hitamıdır.

Örneğin: 1 Ocak tarihinde tarafınıza teyitte bulunduğumuz ve Ürünü 10 Ocak’ta aldığınız takdirde, 1 Ocak tarihinden 24 Ocak gününün sonuna kadar olan sürede herhangi bir tarihte iptal yapabilirsiniz.

Sözleşmeniz aşağıda belirtilenlerden biri içindir:

· Farklı günlerde partiler halinde teslim edilen bir adet Ürün.

· Farklı günlerde teslim edilen çok sayıda Ürün

Son iptal tarihi, Ürünün son partisini veya sipariş edilen başka Ürünlerin sonuncusunu aldığınız günden itibaren 14 gündür.

Örneğin: 1 Ocak’ta tarafınıza bir teyit gönderdiysek ve Ürününüzün ilk partisini aldıysanız veya farklı Ürünlerin ilkini 10 Ocak’ta ve son partiyi veya son farklı Ürünü 15 Ocak’ta aldıysanız, tüm partilere ilişkin olarak iptal yapabilir ve ayrı Ürünlerden birini veya tümünü 1 Ocak ve 29 Ocak gününün hitamı arasında herhangi bir tarihte iptal yapabilirsiniz.

Sözleşmeniz, belirlenen bir sürede bir Ürünün düzgün bir şekilde teslimi içindir.

Son tarih, Ürünleri ilk teslim ettiğiniz tarihten itibaren 14 gündür.

Örneğin: Bir yıl boyunca düzenli aralıklarla teslim edilecek Ürünlere ilişkin olarak 1 Ocak’ta tarafınıza bir teyitte bulunduğumuz takdirde, ve Ürününüze ait ilk teslimatı 10 Ocak’ta aldığınız takdirde, iptal işlemini 1 Ocak ve 24 Ocak gününün sonuna kadar olan süre içinde herhangi bir tarihte yapabilirsiniz. 24 Ocak, yıl boyunca gönderilecek tüm Ürünler için iptal süresinin son günüdür.

9.4 Bir Sözleşmeyi iptal etmeniz için gereken tek şey, iptal etmeye karar verdiğinizi tarafımıza bildirmektir.

musterihizmetleri@elektromanya.com adresine mail atabilirsiniz veya 0 850 2116040 arayarak Müşteri Hizmetleri ekibiyle irtibata geçebilirsiniz veya Merkez Mah. Ayazma Cad. No: 21 NEF 11 D Blok D:1 Kağıthane/İstanbul adresine posta ile bildirimde bulunabilirsiniz. Tarafımıza e-posta gönderiyorsanız veya yazıyorsanız, tespit ve tanımlama yapmamıza yardımcı olmak bakımından lütfen siparişinizin detaylarına yer veriniz. Tarafımıza iptal bildiriminde bulunmak istediğiniz takdirde, iptal işleminiz tarafımıza e-posta veya posta gönderdiğiniz tarihten itibaren geçerli olacaktır. Örneğin, iptal süresinin son gününde mektubunuzu son postaya verdiğiniz sürece veya söz konusu son günde geceyarısından önce tarafımıza mail attığınız takdirde tarafımıza bildirimde bulunmuş olacaksınız.

9.5 Sözleşmenizi iptal ettiğiniz takdirde:

(a) Ürünler için ödediğiniz bedeli tarafınıza iade edeceğiz. Ancak, ürünleri uygun olmayan koşullarda kullanmanız nedeniyle ürünlerde değer düşüklüğü meydana gelmişse, kanunen söz konusu değer düşüklüğü kadar iade tutarınızdan düşmeye yetkili olduğumuzu lütfen göz önünde bulundurunuz. Ürünleri inceleme fırsatı bulamadan önce tarafınıza ödemiş olduğunuz tutarı iade ettiğimiz takdirde ve sonrasında ürünleri kabul edilemez şekilde kullandığınızı fark etiğimizde, tarafımıza uygun bir tutar ödeme yapmak durumunda kalacaksınız.

(b) Kanunen izin verildiği üzere, azami iade tutarı, sunduğumuz en düşük tutarlı gönderi ile yapılacak gönderi masrafları olmasına rağmen, ödenen gönderi masraflarını tarafınıza (bunun yaygın ve genel olarak kabul edilebilir bir yöntem olması kaydıyla) iade edeceğiz. Örneğin, Ürünün daha yüksek bir ücret karşılığı 24 saat içinde teslim edilmesini tercih ettiğiniz takdirde, daha düşük gönderi ücreti olarak ne ödediyseniz sadece onu iade edeceğiz.

(c) Mümkün olan en kısa sürede ve her halükarda aşağıda belirtilen süreler dahilinde tarafınıza iade yapacağız:

(i) Ürünü aldığınızda ve biz de sizden ürünü toplatmayı önermediğimiz takdirde: Ürünü tarafınızdan geri aldığımız günden veya Ürünü tarafımıza geri gönderdiğinize dair kanıtı tarafımıza sunduğunuz günden sonraki 14 gün içinde. Bir Ürünü tarafımıza nasıl iade edeceğiniz hakkında bilgi almak için, bakınız 9.8;

(ii) Ürünü almadığınızda veya ürünü aldığınızda ve biz Ürünü tarafınızdan toplatmadığımızda: Sözleşmeyi iptal etme kararınızı tarafımıza bildirdikten sonraki 14 gün içinde tarafınıza iade yapacağız.

9.6 Ürünleri, hatalı olduğu veya anlatıldığı gibi olmadığı için tarafımıza bu Madde 9 çerçevesinde iade ettiğiniz takdirde, Ürünlerin tam bedelini, geçerli gönderi masrafları ve ilgili ürünü tarafımıza gönderirken yapmış olduğunuz makul masraflarla birlikte tarafınıza iade edeceğiz.

9.7 İadenizi, tarafınızdan ödeme yapmak için kullanılan kredi kartı veya banka kartı üzerinden yapacağız. Ürünü almak için indirim kuponu kullandığınız takdirde, iadenizi kupon olarak yapabiliriz.

9.8 Bir Ürün, Sözleşmenizi iptal etmeye karar vermeden önce, tarafınıza teslim edildiği takdirde;

(a) Ürünü herhangi bir gecikme olmaksızın ve her halükarda, Sözleşmeyi iptal etmek istediğinizi tarafımıza bildirdiğiniz günden itibaren 14 gün tarafımıza iade etmelisiniz. Ürünü geri göndermeli veya mağazaya iade etmeli veya anlaşmalı olduğumuz kurye şirketine vermelisiniz.

9.9 Tüketici sıfatı taşıdığınızdan, bu Sözleşmeye uygun olan Ürünleri tedarik etme yasal yükümlülüğü altındayız. Bir tüketici olarak, hatalı veya anlatıldığı gibi çıkmayan Ürünlere ilişkin olarak yasal haklarınız bulunmaktadır. Bu yasal haklar, Madde 9 veya bu Şartlar’da yer alan iade ve para iadesi hakkınızdan etkilenmeyecektir.

9.10 Bir şirketseniz, sipariş kabul edildikten sonra, siparişi iptal hakkınız bulunmamaktadır.

10. TESLİMAT

10.1 Tahmini teslimat tarihi tarafımızca size bildirilecektir. Teyit ettiğimiz tarih(ler)e kadar Ürünleri teslim etmek ve/veya Hizmetleri gerçekleştirmek için gereken çabayı sarf edeceğiz. Teslimat tarihleri sadece tahminidir. Teslimat süresi, ilgili sipariş için aksi önceden kesin olarak ve yazılı şekilde kararlaştırılmadıkça, kritik bir önem taşımayacaktır. Tarafınıza yapacağımız teslimat, kontrolümüz dışındaki bir olaydan etkilenebilir. Bu tür bir durum ortaya çıktığında sorumluluklarımız için bkz madde 17.

10.2 Teslimat sırasında adresinizde kimse yoksa, ürünlerimizin tesislerimize geri gönderildiğine dair tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır; bu durumda teslimatı yeniden düzenlemek için tarafımızla irtibata geçiniz. Ürünlerinizi yeniden tarafınıza teslim edene kadar saklama muhafaza ücret ve masraflarını tarafınızdan talep hakkımızı saklı tutarız.

10.3 Gerektiğinde, Teslimatları taksitler halinde yapma hakkımızı saklı tutarız; ancak bu durum, sizi, kalan teslimatları ödeme yükümlülüğünden kurtarmayacaktır. Teslimat veya tahsilat sonrasında, tüm gönderi dokümanını kontrol etmeli ve tüm Ürünleri incelemelisiniz.

10.4 Tüketiciyseniz, bir Siparişin teslimatı, biz Ürünleri, tarafınızca bize verilen adrese teslim ettiğimizde veya siz veya sizin organize ettiğiniz bir kurye şirketi Ürünleri bizden teslim aldığında tamamlanmış olacaktır ve Ürünler, bundan sonra sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

10.5 Bir şirketseniz, Teslimat Şartları, Brightstar’ın dağıtım merkezinden Ex-Works (Fabrikada Teslim) (Incoterms 2010) veya Siparişe ilişkin olarak belirlenen başka bir şekilde olacaktır. Ürünlerin teslimat noktasından teslim alınacağı tarafınızca taahhüt edilecektir. Herhangi bir nedenle teslimatta yaşanacak herhangi bir gecikmede sorumluluğumuz olmayacaktır.

10.6 Geçerli tüm teslimat ücretleri de dahil tam ödemeyi aldığımızda Ürünlerin mülkiyeti tarafınıza geçecektir.

10.7 Ürünlere yönelik olarak mevcut tüm faturaların ödenmesi üzerine Ürünlerin mülkiyeti tarafınıza geçene kadar;

(a) Emanetçi sıfatıyla, Ürünleri emanet olarak tutacaksınız;

(b) Ürünleri (tarafımıza hiçbir masraf doğurmayacak şekilde) halihazırda kendi mülkünüz olarak ayırt edilebilir şekilde kendinize veya üçüncü şahıslara ait diğer Ürünlerden ayrı muhafaza edeceksiniz;

(c) Ürünleri incelemek amacıyla Ürünlerin bulunduğu veya muhafaza edileceği tesislere girebilmemiz için veya zilyetlik hakkınız feshedildiği takdirde, Ürünleri düzeltip yeniden satabilmemiz için tarafımıza, acentelerimize ve çalışanlarımıza tarafınızca herhangi bir tarihte gayri kabili rücu bir ruhsat verilecektir;

(d) Ürünlere ilişkin olarak, belirleyici herhangi bir işaret veya ambalajı bozmayacaksınız, tahrif etmeyeceksiniz veya örtbas etmeyeceksiniz; ve

(e) Ürünleri iyi durumda idame ettirecek ve makul olarak tarafımızın onaylayacağı şekilde tüm risklere karşı adımıza tam bedel üzerinden sigortalayacaksınız. Talep üzerine, sigorta poliçesini düzenletip tarafımıza sunacaksınız.

(f) Kendi mutlak takdirimize göre uygun olduğunu düşündüğümüz şekilde düzeltilen Ürünleri yeniden satma veya başka surette elden çıkarmaya yetkili olacağız.

(g) Ürünlerin zilyetliğine ilişkin hakkınız aşağıda belirtilenler söz konusu olduğunda derhal sona erecektir:

(i) Sözleşmeyi feshetme hakkımız olduğunda; veya

(ii) mülkünüze ilişkin olarak veya tarafınıza karşı hukuki veya yediemin yoluyla icra takibi başlatıldığı veya buna müsaade etiğiniz takdirde; veya

(iii) Ürünlerden herhangi iri üzerinde rehin veya diğer bir takyidat tesisinde bulunduğunuz takdirde.

(iv) Müflisle ilgili bir konuya tabi olduğunuz takdirde.

Tüketiciyseniz sadece Madde 10.7 ’dan 10.9 ’a kadar olan maddeler uygulanacaktır.

10.8 Ürünlere yönelik son teslimat tarihini kaçırdığımız takdirde, aşağıda belirtilen durumlar söz konusu olduğunda Siparişinizi doğrudan iptal edebilirsiniz:

(a) Ürünlerinizi teslim etmeyi reddettiğimizde; veya

(b) Siparişinizi kabul etmeden önce, tarafımıza, son teslimat tarihine kadar teslimin şart olduğunu belirttiğiniz takdirde.

10.9 Siparişinizi doğrudan iptal etmeyi istemezseniz veya Madde 10.7 çerçevesinde bunu yapmaya hakkınız yoksa, bize makul olması gereken yeni bir teslimat tarihi verebilirsiniz ve yeni teslim tarihini de karşılayamıyorsak, siparişinizi iptal edebilirsiniz.

10.10 Madde 10.8 veya Madde 10.9 çerçevesinde geç teslimat nedeniyle Siparişinizi iptal etmeyi seçtiğinizde, Ürünlerin bazıları için veya bölerek önemli derecede değerini düşürmediğiniz sürece tümü için iptal geçerli olabilir. Ürünler, tarafınıza teslim edildiğinde, tarafımıza teslim etmek veya sizden aldırmamıza imkan sağlamak durumunda olacaksınız ve bizler bunların bedellerini tarafınıza ödeyeceğiz. Siparişinizi iptal ettikten sonra, iptal edilen Ürünler ve teslimatlarına yönelik olarak tarafımıza ödediğiniz tutarları size iade edeceğiz.

11. ULUSLARARASI TESLİMAT YAPILAMAMASI.

11.1 Ne yazık ki, Türkiye dışına teslimat yapmıyoruz.

11.2 Türkiye dışından sipariş verebilirsiniz; ancak bu sipariş Türkiye’deki bir adrese teslim için olmalıdır.

12. ÜRÜN FİYATLARI VE TESLİMAT ÜCRETLERİ

12.1 Ürünlerin fiyatları, siparişi verdiğiniz anda sitede yazılı olup geçerli olan fiyatlardır. Ürün fiyatlarının, ilgili bilgi sisteme girildiğinde doğru olduğundan emin olmak için her türlü makul özeni gösteriyoruz. Ancak sipariş verdiğiniz Ürünlerin fiyatlarında bir hata tespit ettiğimiz takdirde nasıl bir prosedür izleyeceğimize dair lütfen bkz Madde 12.5.

12.2 Ürünlerin fiyatları zaman zaman değişebilir; ancak değişiklikler, önceden verdiğiniz siparişi etkilemeyecektir.

12.3 Bir Ürünün fiyatı, o anda Türkiye’de geçerli oran üzerinden tahakkuk ettirilen KDV (uygulandığı takdirde) içerir. Ancak, KDV oranı sipariş tarihiniz ve teslimat tarihi arasında değiştiği takdirde, KDV’de yapılan değişiklik yürürlüğe girmeden önce tarafınızca Ürünler için tam ödeme yapılmadıkça, ödediğiniz KDV’yi ayarlayacağız.

12.4 Bir Ürünün fiyatı teslimat ücret ve masraflarını içermemektedir. Teslimat ücretlerimiz, siparişiniz tarafınızdan teyit edilmeden önce hesaplama sürecinde tarafınıza bildirildiği gibi olacaktır.

12.5 Sitemizde çok sayıda Ürün bulunmaktadır. Sitemizdeki Ürünlerden bazılarının yanlış fiyatlandırılma ihtimali her zaman vardır. Normalde dağıtım prosedürlerimizin bir parçası olarak fiyatları kontrol edeceğiz. Böylece:

(a) Ürünün doğru fiyatı, sitemizde belirtilen fiyattan daha düşükse, Ürünleri tarafınıza gönderirken sizden daha düşük ücret alacağız; ve

(b) Ürünün doğru fiyatı sitemizde yer alan fiyattan daha yüksekse, mümkün olan en kısa sürede tarafınıza bilgi vermek için sizinle irtibata geçeceğiz ve tarafınıza Ürünü doğru fiyattan satın alma işlemine devam etme veya siparişi iptal etme şeklinde opsiyon sunacağız. Sizden talimat alana kadar siparişi işleme koymayacağız. Sipariş sürecinde vermiş olduğunuz irtibat detaylarından tarafınıza ulaşamamamız halinde, siparişi iptal edilmiş sayacak ve tarafınıza yazılı olarak bilgi vereceğiz. Ancak, bir fiyatlandırma hatası yapıldığı açık ve aşikar olduğu ve makul olarak tarafınızdan yanlış fiyatlandırma şeklinde makul olarak fark edildiği durumlarda, siparişinizi yanlışlıkla kabul edip işleme koymuş olmamız halinde, Ürünün tedarikini iptal edebilir ve ödemiş olduğunuz tutarları tarafınıza iade edebiliriz.

13. ÖDEME YÖNTEMİ

13.1 Ürünlerin ödemesini, sadece banka kartı veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

13.2 Ürünlere ilişkin ödeme ve geçerli teslimat ücretlerinin ödeme peşin yapılmaktadır. Siparişiniz tarafımızdan yapılana kadar banka veya kredi kartından çekim yapmayacağız.

14. ÜRETİCİ GARANTİLERİ

14.1 Tarafınıza sattığımız Ürünlerden bazıları üretici garantisi ile gelmektedir. Geçerli koşulların detayları için, lütfen Ürünlerle birlikte sağlanan üretici garantilerine bakınız.

14.2 Tüketiciyseniz, bir üreticinin garantisi, hatalı olan veya anlatıldığı gibi çıkmayan Ürünlere ilişkin yasal haklarınız dışında ayrıca bir hak olup, söz konusu yasal haklarınızı etkilemeyecektir.

15. ÜRÜNLERE İLİŞKİN GARANTİMİZ

15.1 Üreticisi garantisi olmayan Ürünlere yönelik olarak, teslimatta ve teslimattan itibaren 12 ay boyunca, Ürünlerin malzeme hatalarından ari olacağının garantisini veriyoruz. Ancak, bu garanti, madde 15.2’de tanımlanan şartlara uygulanmayacaktır.

15.2 Madde 15.1’de belirtilen garanti, aşağıda belirtilenlerden doğan Üründeki kusurlara uygulanmayacaktır:

(a) Kullanıma bağlı rutin aşınma;

(b) Tarafınızca veya üçüncü bir şahıs tarafından yapılmış kasti zarar, anormal saklama veya çalışma koşulları, kaza, ihmal;

(c) Kullanıcı talimatlarına göre Ürünleri işletemediğiniz veya kullanamadığınız takdirde;

(d) tarafınızca veya yetkili tamircilerimizden olmayan üçüncü bir şahıs tarafından yapılan değişiklik veya onarım; veya

(e) Tarafınızdan donatılan özellikler.

15.3 Bir tüketiciyseniz, bu garanti, hatalı veya anlatıldığı gibi çıkmayan Ürünlere ilişkin yasal haklarınıza ilave olup, söz konusu haklarınızı etkilemeyecektir.

15.4 Garantinin tam detayları, ürüne eşlik eden basılı garanti dokümanımızda belirtilmektedir. İhtiyacınız olduğu takdirde bizden bir suretini lütfen isteyiniz.

16. YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ

16.1 Bu Sözleşme’de yer alan hiçbir hüküm, aşağıda belirtilenlere ilişkin yükümlülüğümüzü sınırlandırmamakta veya kısıtlamamaktadır :

(a) İhmalimizin neden olduğu vefat veya ferdi kaza;

(b) sahtecilik veya yalan beyan;

(c) Tüketicinin Koruması Hakkında Kanun çerçevesinde kusurlu ürünler; veya

(d) Kanunla hariç tutma veya sınırlamamızın engellendiği herhangi bir yükümlülük;

16.2 Madde 16.1’ye tabi olarak, Sözleşme yoluyla, haksız fiil nedeniyle (ihmal dahil), resmi görev ihlali veya başka surette, Sözleşme ile bağlantılı olarak ortaya çıkan veya çerçevesinde ortaya çıkan

(a) Kar, satış, iş veya gelir kaybı;

(b) Veri, bilgi veya yazılım kaybı veya çökmesi;

(c) İş olanağı kaybı;

(d) Öngörülen tasarruf kaybı;

(e) Peştemaliye kaybı; veya

(f) Dolaylı veya sonuçsal zarardan, tarafınıza karşı hangi başlıkla olursa olsun hiçbir şekilde yükümlü olmayacağız

16.3 Madde 16.1’e tabi olarak, Sözleşme yoluyla, haksız fiil nedeniyle (ihmal dahil), resmi görev ihlali veya başka surette, Sözleşme ile bağlantılı olarak ortaya çıkan veya çerçevesinde ortaya çıkan her türlü zarara ilişkin olarak tarafınıza karşı olan toplam yükümlülüğümüz hiçbir koşulda Ürünlerin fiyatının %110’ununu geçmeyecektir.

16.4 Bu Sözleşme’de açıkça belirtilenin dışında, Ürünlere ilişkin olarak herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktayız. Kanun, teamül hukuku veya başka surette bu Sözleşme’de gizlenebilecek veya eklenebilecek herhangi bir beyan, şart veya garanti, kanunun izin verdiği ölçüde tümüyle hariç tutulmaktadır. Özellikle de, Ürünlerin bu amaçlara uygun olmasını sağlamaktan sorumlu olmayacağız.

17. KONTROLÜMÜZ DIŞINDA GELİŞEN OLAYLAR

17.1 Bir Sözleşmenin veya söz konusu Sözleşme çerçevesindeki yükümlülüklerimizden birinin Kontrolümüz Dışındaki Bir Olayın neden olduğu ifasızlığı veya ifasındaki gecikmeden sorumlu olamayacağız. Kontrolümüz dışındaki bir Olay, aşağıda Madde 18.2’de tanımlanmaktadır.

17.2 Kontrolümüz Dışındaki Bir Olay, üçüncü şahıslarca yapılan grev, lokavt veya diğer bir endüstriyel faaliyet, halk ayaklanması, isyan, istila, terörist saldırıları veya terörist saldırısı tehdidi, savaş (ilan edilmiş veya edilmemiş) veya savaş tehdidi veya hazırlığı, yangın, patlama, fırtına, sel, deprem, toprak çökmesi, salgın hastalık veya diğer doğal afetler veya kamu veya özel sektör telekomünikasyon ağı arızası veya demiryollarının, deniz yollarının, hava yollarının, motorlu taşımacılığının veya diğer kamu veya özel sektör ulaşım araçlarının kullanılamaz hale gelmesi dâhil ancak sınırlı olmaksızın makul kontrolümüz dışında gelişen işle veya olayı ifade eder.

17.3 Kontrolümüz Dışındaki bir Olay ortaya çıkıp, Sözleşme çerçevesindeki yükümlülüklerimizin ifasını etkilediği takdirde;

(a) Mümkün olan en kısa sürede tarafınıza bildirmek üzere sizlerle irtibata geçeceğiz; ve

(b) Sözleşme çerçevesindeki yükümlülüklerimiz durdurulacak ve yükümlülüklerimizin ifasına yönelik süre, Kontrolümüz Dışındaki Olayın süresi kadar uzatılacaktır. Kontrolümüz Dışındaki Olay Ürünlerin tarafınıza teslimini etkilediği takdirde, söz konusu Kontrol Dışı Olay sona erdikten sonra sizinle yeni bir teslimat tarihi kararlaştıracağız.

17.4 90 günden daha fazla süre Kontrolümüz Dışındaki bir Olaydan etkilenen bir Sözleşmeyi iptal edebiliriz. İptal için lütfen tarafımızla irtibata geçiniz. İptal etmek istediğinizde, önceden almış olduğunuz Ürünleri (masrafları tarafımıza ait olmak üzere) tarafımıza geri göndermeniz gerekecektir ve biz de teslimat ücretleri dâhil ödemiş olduğunuz bedeli tarafınıza iade edeceğiz.

18. ARAMIZDAKİ İLETİŞİM

18.1 Bu Şartlarda kullanılan “yazılı olarak” ibaresini kullandığımız takdirde, e-postaları da kapsayacaktır. Tüketiciyseniz, Madde 1.2’de tanımlandığı şekilde tarafımızla irtibata geçiniz.

18.2 Bir şirketseniz :

(a) Sözleşme çerçevesinde veya Sözleşme ile bağlantılı olarak tarafımızca tarafınıza yapılan veya tarafınızca tarafımıza yapılan her türlü ihbar veya diğer bildirimler, yazılı olarak yapılacak ve elden teslim edilecek veya iadeli taahhütlü posta ile veya günlük teslimat yapan bir kurye ile veya e-posta ile gönderilecektir.

(b) Bir ihbar veya diğer bir bildirim, elden teslim edildiğinde, kayıtlı işyeri adresimize bırakıldığında, iadeli taahhütlü posta ile gönderildiğinde veya ertesi gün teslimat yapan kurye ile gönderildiğinde, postalandıktan sonra ikinci İş Gününde saat sabah 09:00’da tebliğ edilmiş veya e-posta ile gönderildiyse, iletimden sonraki ilk İş Gününde tebliğ edilmiş sayılacaktır.

(c) Bir ihbarın tebliğini kanıtlamada, mektupsa, mektubun düzgün postalandığını, damgalanıp (pul) postaya verildiğini ve e-postada ise bu e-postanın, muhatabın belirli e-posta adresine gönderildiğini kanıtlamak yeterli olacaktır.

(d) Bu maddenin hükümleri, herhangi bir yasal işlemde bir takip hizmetine veya diğer dokümana uygulanamayacaktır.

19. DİĞER ÖNEMLİ KOŞULLAR

19.1 Haklarımızı ve yükümlülüklerimizi bir Sözleşme çerçevesinde diğer bir kuruluşa devredebiliriz; ancak bu durum, bu Sözleşme çerçevesinde sizin hak ve yükümlülüklerinizi etkilemeyecektir.

19.2 Bu Sözleşme çerçevesindeki hak veya yükümlülüklerinizi sadece tarafımızdan yazılı olarak muvafakat verildiği takdirde devredebilirsiniz.

19.3 Bu Sözleşme, siz ve bizim aramızda akdedilmiştir. Sözleşmeler Hukuku veya diğer belgeler çerçevesinde olması fark etmeksizin, diğer bir kişinin bu Sözleşmenin şartlarını uygulama hakkı olmayacaktır.

19.4 Bu Sözleşme’nin paragraflarının her biri birbirinden bağımsız olarak yürürlüktedir. Herhangi bir mahkeme veya ilgili makam, bu hükümlerden birinin uygulanamaz olduğuna karar verirse, kalan hükümler tam olarak geçerli ve yürürlükte olmaya devam edecektir.

19.5 Bu Sözleşme çerçevesinde yükümlülüklerinizden herhangi birini yerine getirmeniz konusunda ısrarcı davranamadığımız takdirde, veya size karşı haklarımızı uygulamadığımız takdirde, veya bunu yapmakta gecikmemiz halinde, bu ifasızlığın veya gecikmenin tarafınıza karşı olan haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmeyecektir ve sizin de bu yükümlülüklere uygun hareket etmek mecburiyetinde olmayacağınız anlamına gelmeyecektir. Tarafınızca neden olunan bir temerrütten feragat ettiğimiz takdirde, bunu sadece yazılı olarak yapacağımızı ve bu, tarafınızca daha sonra yapılacak bir temerrütten kendiliğimizden feragat etmiş olacağımız anlamına gelmeyecektir.

19.6 Tüketiciyseniz, bu Sözleşme’nin Türk Hukukuna göre yürütüldüğünü lütfen dikkate alınız. Bu da, Ürünlerin sitemiz üzerinden satın alınmasına yönelik bir Sözleşmenin ve bu Sözleşmeden doğan veya bu Sözleşme ile bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlığın veya iddianın Türk Hukukuna göre yürütüleceği anlamına gelecektir. Siz ve biz, her iki taraf, İstanbul (Merkez) Mahkemelerinin münhasır olmayan yetkiye sahip olduğu konusunda mutabıkız.

19.7 Bir şirketseniz, bir Sözleşme ve bu Sözleşme’den doğan veya bu Sözleşme ile veya konusuyla veya kurulmasıyla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlık veya iddia sözleşme dışı anlaşmazlık veya iddialar dahil) Türk hukukuna göre yürütülecektir.

19.8 Bir şirketseniz, bir Sözleşme veya Sözleşmenin konusuyla veya kurulmasıyla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlığın veya iddianın (sözleşme dışı anlaşmazlık veya iddialar dahil) çözümlenmesinde İstanbul (Merkez) mahkemelerin münhasır yetkisi olduğu her iki tarafça gayri kabili rücu olarak kabul edilmektedir.

İptal Formu

(Yalnızca sözleşmeden çekilmek istediğinizde bu formu doldurup gönderiniz.)

Sayın MPX İletişim ve Servis Limited Şirketi Ayazma Caddesi NEF 11 D Blok D: 1 Kağıthane - İstanbul

Ben, işbu belge ile, aşağıdaki ürünlerin satışına / aşağıdaki hizmetin tedarikine yönelik sözleşmemizi iptal ettiğimi bildiririm.

Ürünler veya hizmetlerle ilgili bilgileri veriniz (siparişinizin hangisi olduğunu belirlememize yardımcı olmak üzere, varsa kabul belgemizde yer alan Brightstar referans ya da sipariş numarasıyla birlikte.

Sipariş tarihi [*] / teslim alma tarihi [*], ______________________________________

Tüketicinin / tüketicilerin adı / adları, _____________________________________________

Tüketicinin / tüketicilerin adresi / adresleri,_______________________________________

Tüketicinin / tüketicilerin imzası / imzaları (bu belge kâğıda basılı halde sunuluyorsa), _______________________

Tarih ________________________

ÜCRETSİZ KARGO